Zeya'yı bu kadar hamarat görmediniz!

 

 

 

 

Yaşasın blogcu düzelmiş. Bir an tüm yazıları kaybettiğimi düşünmeye başlamıştım. Hatta bloggera taşınmaya çalışırken YAP blogunu silip üzerine buraya benzemeye çalışan bir blog yapmak ve bunu fark edip delirmek. Ayy herşeyi eski haline sokana kadar canım çıktı. Artık YAP eski haline döndü ama yorumlar ve anket oyları kayboldu. Zeya blogu ben blogger'ı çözene kadar burada kalacak. Tabi blogcum canım benim izin verirse.

 Sizlerle görüşmeyeli ben pek hamarat oldum. Her akşam yalnız başıma bile olsam cici sofralar kurdum yemekler pişirdim.(Yukardaki kırmızı sofrada görünen Uğurböcekli amerikan servisi Denise İtalya'dan getirmiş. Tam benlik bir şey) Yeni denemeler yaptım ve dün akşam evde kekikli grisini bile yaptım. Kendim de inanamadım. Yapılışını anlatayım kendimi yemek blogcuları gibi hissedeyim bir günlüğüne :)

Internette okuduğum ama not almadığım bir tarif üzerinden yola çıktım.Tarifte 200 gr un 150 gr margarin diyordu. Ben sağlıklı olsun diye 1 bardak un 1 yemek kaşığı zeytin yağı ve hamuru sert kıvama getirecek kadar su kullandım. Yaklaşık bir kahve fincanı. Hamur olunca Altınoluk'tan aldığım limonlu kekik'i hamura karıştırdım. Kalem şekiller yapıp fırına koydum. 200 derece fazla geldi 180'de 15 dakika daha iyi olacaktı. Yanmaya 2 kala çıkardım fırından. Tadı süper oldu bütün ev limonlu kekik koktu. Ben de durup durup kendimi takdir ettim.

Vedat bu konuda yine bombasını patlattı. Telefonda ben evde grisini yapıyorum müjdesini verdiğimde İyi bişey mi diye sordu :):):)

Eğer blogcu izin verirse fotoları ekleyip bir günlüğüne tam bir yemek blogu gibi davranacağım.  

Yap blogu ile uğraşırken uzun zamandır aldığım notları karıştırırken ve bazılarını deneme amaçlı uygularken harika bir sonbahar geçiriyorum. Keşke hep böyle hissedebilsem...

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !