Okunanlar Ağustos- Eylül

 

 

100   Başar Akşan 

Birbirinden farklı 10 adet romanın bir araya gelmesi ile oluşan bir kitap. Kadın erkek ilişkilerine ve insanın özgürlük özlemine değişik açılardan bakıyor. Bir gece de bitiverdi .

 

Hümeyra  Naşide Gökbudak

 

Ayvalık asıllı bir ailenin 3 kuşak kadınları ve onların yaşam hikayesi. Anlatım ve hikaye çok güzel.Ayvalık dönüşü okumak da keyifliydi.Sarmaşık gülü ve Nejat'ın aşkını ve o günün aile düzenini okumayı sevdim.

not: Bu kitapta ve bazı kitap ve filmlerde çiftlerin kavuşamama hali beni boğuyor nedense. Arada bir sır olan ve anlamsızca anlatılmayan, konuşulmayan hikayeleri seyredip okurken içim boğuluyor. Nedenini araştırmak lazım :)

 

Bulutların Üstüne Tırmanırken Cem Kozlu

 

THY nereden nerelere geldi bunu yaşayarak gördük.Olayın içini okumak bu yüzden oldukça keyifliydi. Yönetim biçimleri anlatan kitapları okumayı seviyorum. Mutlaka öğrenilecek uygulanacak birşeyler bulunuyor. Kitabı okurken aklıma eskiden çok eski arabaların arkasına Tek rakibim Türk Hava Yolları çıkartması yapıltırdıkları geldi. Şimdilerde dünyanın sayılı hava yollarından biri. Umarız hep daha iyiye gider...

 

Tatlı Hayaller   Barbara & Stephanie Keating

 

Kenya'da beyazların gittiği yatılı okulda okuyan aileleri birbirinden farklı 3 arkadaşın hikayesi ve Kenya'daki huzursuzlukların boyutları. Bu yaz beni en etkileyen kitaplardan biriydi. Hatta rüyama bile girdi diyebilirim.

 

İçimdeki Yolculuk   Aymin Zoral

 

İçimdeki Yolculuk serisinin okuduğum 4. kitabı. Anlatılan  çalışmaları uygulamak beni mutlu ediyor. Beni içimdeki yolculukla tanıştırdığı için Nalan'a teşekkürler...

 

Marsmallows for Breakfast   Dorothy Koomson

 

Amazon'dan sipariş ettiğim bu kitabın ismine vuruldum. Kahvaltıda yumuşak şekerlemeler. Kendra Australia'dan İngiltere'ye taşınır ve  karısı tarafından 2 çocukla terk edilen Kyle'in evinden bir oda kiralar. Kendra'nın hayatındaki sırlar, Kyle'in hem anne hem baba olma hali çocukların Kendra'ya bağlanması ve işlerin karılması.

Sonu beklediğim gibi bitmese de bu kitabı sevdim. Özellikle KEndra'nın çocuklarla arasındaki ilişkiyi.

 

Brand New Friend  Mile Gayle

 

Rob sevgilisi için  şehir değiştirdi ve arkadaşsız bir yaşama adımını attı. Yeni arkadaşlıklar kuramıyor. Çok yalnız ve mutsuz. Aylar sonra tek bulduğu ve futbol sohbetleri yaptığı, pubda içki içtiği arkadaşı sarışın bir fıstık. Bir kızla bir erkek sadece arkadaş olabilir mi?  Bundan kaç kişi mutlu olabilir?  Tatilde deniz kenarında okudum bu kitabı.

Tam tatillik eğelenceli bir kitaptı.

 

Young Wives' Tales   Adele Parks

 

Adele Parks'ın bütün kitaplarını okudum sanırım. Yakında bir yayın evi keşfederse Türkçe'ye çevrilir. Bu kitapta daha önce okuduğum kitaptaki karakterler de vardı. Rose (mükemmel ev kadını mükemmel bir anne,2 çocuk sonrası bir vucut), Lucy (başarılı bir iş kadını, manken gibi bir vucut ve becereksiz bir anne) 2 eski yakın arkadaş şimdi düşmanın tek ortak özelliği Rose'un kocası Peter'in  artık Lucy ile evli olması. Rose Lucy gibi olmak istiyor, Lucy Rose gibi olmak istiyor. Peter  Rose'un düzenini özlüyor.

Adale Taylor'un en sevdiğim özelliği başta sevdiğiniz karakterden kitabın sonunda nefret edebiliyorsunuz yada tam tersi.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !