Kağıtvs,Scrapbook ve etekler

 

 

Daha önce defterleri çok sevdiğimden bahsetmiştim ya. Bu defterleri yaparken bir çok malzemeye ihtiyaç duyuluyor. Özellikle yabancı sayfalarda bu malzemeler kullanılıyor. İnternette araştırma yaparken bu siteye rastladım. http://www.kagitvs.com/   İzmir'de olduğu için gidip seçme şansım yoktu ben de internet üzerinden sipariş verdim. Şekilli kesen makas setim, şekilli delgeçlerim (uğurböcekli bulamadım çiçekli ve kelebekli buldum)

ve yıldızlı kağıt şekilendiricim 2 gün sonra geldi. Etrafa dağılmasınlar diye onları Ikea'dan aldığım kutulara koydum.

 

Hepsi kağıtta oldukça başarılı ancak kumaşla denediğimde sadece şablon gibi iz yapıyorlar ve kumaş makasıyla rahatlıkla kesiliyor. Kağıt şekillendiriciye düz koyduğum kağıt yıldızlı kabartma şekilleri ile çıkıyor. Bunun farklı şekilleri olanları da vardı.

 

Kafamdaki projeleri denemek için evde daha çok vakit geçirmem gerekiyor sanırım. Şimdi aklımda kumaştan yaka iğneleri yapmak var. Kumaşlarımı çıkartmak lazım. Ben yıllar yıllar önce çok çok kilolu iken istediğim etekleri bulamazdım. Bu yüzden Cuma pazarından kumaş alır kendime etekler tasarlardım bunları bizim köşedeki terzide acayip ucuza diktirirdim. Hatta bir ara kendim dikmeye de kalkmıştım ama dikme olayını çok sevmemiştim. Terzi mahaledeki kadınlara tadilat yaparken  benim eteklerimle kendini moda tasarımcısı ilan etmiş ve bir sürü sipariş almıştı. Harry Poter'li eteğim bile vardı.Önündeki desenin cırt cırtla değiştirip 1 eteği 5 farklı renk giyebiliyordum. Ne çok zamanım varmış o zamanlar. Sonra kilo verdikçe daraltıla daraltıla şekilsiz oldular. Ben Zara bedenine inince bir de çalışmaya başlayınca kumaşları kaldırdım. Şimdi arada bir birşey lazım olduğunda indiriyorum tepelerden. İçinde her tarz var leopar bile.

Evde hafta sonu baş ağrısız olunca çok keyifli oluyormuş. İyi ki önümüz kış. Hobisel hafta sonları başlıyor. Yaşasın...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !