Davulcu,diyet ve kış özlemi

Dün gece davulcu bizim mahallede atağa kalktı. Her apartmanın önünde dans ede bağıra en az 10 dakika çaldı. Mahalleden birisi bahşişin ucunu kaçırdı sanırım. Gece davul sesiyle uyanınca acayip tırsıyorum. Davul sesi olduğunu anlamam uzun sürüyor. Dün gece bu kadar uzun sürünce çeşitli senaryolar yazdım.

Bir mahalle efsanesine göre geçen yıllarda davulcu özel istek üzerine  bir apartmanın içine girip orada çalmış.mİllet neye uğradığını şaşırmış. Ben de abimlere  sahur vakti böyle bir jest yapacağım.

Ramazan başında kilo almamak için diyetisyene gitmiştim. Bugün 2. kontrolümde amacım kilomu koruma olmasına rağmen 1 kilo verdiğimi gördüm. Sevindim haliyle.

Hafta sonu kışla geldi. Hava birden değişince ben ne kıyafet giyeceğimi şaşırdım. Kışın ben ne giyerdim unutmuşum. Sabah aval aval dolaba baktım kaldım.

Kış yüzünü gösterdi ya ben kar yağmasını, sıcak kakao içmeyi, şapka atkı eldiven takmayı, elimdeki kahve ile ısınıp sokakta yürümeyi, çizme giymeyi özledim. Yazın pabucunu dama attım bile. Yaşasın kış.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !